Наша школа имала је част да буде домаћин сајма спорта у организацији Градске општине Палилула и Спортског савеза Палилуле, уз подршку Спортског савеза Београда и Секретаријата за спорт и омладину Града Београда, са циљем промоције спорта, здравих стилова живота и упознавања деце и младих са радом спортских клубова на Палилули.
Сајам је свечано отворила председница Градске општине Палилула Ивана Медић која је у свом обраћању истакла да јој је велика част да поздрави присутне у име ГО Палилула и у своје лично име, захвалила се на срдачној добродошлици и похвалила домаћине у ОШ „Васа Пелагић“. Посебно је поздравила ученике из ОШ „Зага Маливук“ из Крњаче, као и Спортски савез Београда, уз напомену да ова манифестација из године у годину расте и постаје традиционални спортски догађај на територији општине Палилула, који се организује већ четврту годину заредом.
Истакла је важност бављења спортом, не само кроз тренинге у својим клубовима, већ и да сваки слободан тренутак треба искористи за игру и дружење са својим другарима у парку, школском дворишту, као и у фискултурној сали.
Присутнима се обратила и директорка наше школе Биљана Вуjић, и захвалила се свима који су учествовали у организацији овог догађаја. Посебно је истакла задовољство што је ОШ „Васа Пелагић “ домаћин да промовише праве вредности-заједништво, здрав начин живота и љубав према спорту.

























