Републичко такмичење из физике је одржано 18-19.априла 2026.године у Београду. Нашу шќолу су представљале две ученице:
Софија Васојевић у категорији ученика седмог разреда и Мина Зејнели у категорији ученика осмог разреда.
Софија Васојевић,7-4 (предметни наставник Ранко Марковић) је освојила:
3.место на општинском такмичењу;
3.место на окружном такмичењу,
и учешће на републичком такмичењу школске 2025/2026. године.
Мина Зејнели, 8-2 (предметни наставник Љиљана Пајовић Јовановић), je освојила:
1.место на општинском такмичењу;
3.место на окружном такмичењу,
и учешће на републичком такмичењу школске 2025/2026. године.
Софија и Мина су наше сјајне физичарке које су значајно време посветиле физици, вежбању и изради задатака који су на веома високом нивоу, знатно изнад оквира градива основне школе. Показале су завидно знање, стечено у нашој школи.
Браво за њихову посвећеност, труд и успех!
Предметни наставници:
Ранко Марковић, проф.физике
Љиљана Пајовић Јовановић, проф.физике.





